ST Microelectronics “resmi” geliştirme ortamı: STM32 CUBE IDE

ST Microelectronics firmasının, Truestudio adlı tümleşik geliştirme ortamı geliştiricisi Atollic firmasını satın aldığını daha önce duyurmuştuk. Firma sonrasında bu ürünün ismini değiştirerek STM32 CUBE IDE adıyla devam etmeye karar verdi. Truestudio’yu indirmek için web sitesine girdiğinizde artık Truestudio yerine STM32 CUBE IDE’nin indirilmesi gerektiği ve Trustudio’nun yeni versiyonlarının yayınlanmayacağı uyarısı ile karşılaşıyoruz.

STM32 Cube IDE aslında Truestudio ve STM32 serisi mikrodenetleyiciler için otomatik konfigurasyon oluşturmaya yarayan STM32 Cube MX yazılımının bir araya getirilmesinden oluşuyor. Yakın zamanda ST firmasının harici olarak kullanılan birçok STM32 yazılım aracının STM32 CUBE IDE’ye entegre edileceğini ön görüyoruz.

STM32 CUBE IDE yazılımını şu sayfadan indirebilirsiniz. Windows, Mac ve Linux olmak üzere tüm işletim sistemlerini destekliyor. İçerisinde Kod editörü, hata ayıklama arabirimi, STM32 Cube MX ve diğer birçok bileşen ile STM32 programlama konusunda tüm ihtiyaçlara cevap veren ürün bundan sonra STM32’lerle çalışmak isteyenlerin ilk tercihi olacak gibi duruyor.

One thought on “ST Microelectronics “resmi” geliştirme ortamı: STM32 CUBE IDE

  • Temmuz 23, 2020 tarihinde, saat 7:48 pm
    Permalink

    Merhaba acaba STM32 CUBE IDE yu arm keil de bulunan 1.0.8 kütüphanesiyle nasıl çalıştırırız bildiğiniz üzere kaynakların neredeyse tamamı bu kütüphane üzerine ama STM32 CUBE IDE en güncel kütüphaneyle geliyo

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir